تبلیغات
بهار تهران - جایگاه 144 سرعت اینترنت ایران از میان 152 کشور

جایگاه 144 سرعت اینترنت ایران از میان 152 کشور

عجب زمونه ای شده پول شده همه چی ! درستی حرفها و نظرهاو اعمال هم با اون سنجیده میشه!
پولداره وقتی "می گوزه" جماعت میگن :
--همه ساکت!
--آقا فرمایش میفرمایند!
--واقعا که بجا بود!
--احسنت!
بیچاره اون که پول وپله آن چنانی نداره یا مثل من پاک مفلسه وقتی درست هم بگه جماعت یه نگاه به سرتا پاش میکنن ومیگن:
--باز تو گوزگوز کردی؟
واقعاچرا؟
-----------------------------
جایگاه 144 سرعت اینترنت ایران از میان 152 کشور
-----------------------------

کتاب جدید "گابریل گارسیا مارکز"

-----------------------------------------------

میدونستی که....؟

اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

ـ آیا میدانید :

کمبوجیه فرزند کورش به دلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و این که فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و...
----------------------------------------------------
دانلودflash player
با تشکر از mediaco.ir
-------------------------------------------------
-دانلود" سرزمین بیکران"
-
دانلود" مرغ سحر" استاد شجریان
--------------------------
انتفاضه هفت سنگ

  

در راستای اینکه مطمئنیم که وزارت کشور " گرگم به هوا" یا " لی لی " یا " جفتک چارکش" یا " هفت سنگ" یا " گوشه ای" یا " " تاپ تاپ خمیر، شیشه پر پنیر، دست کی بالا" را بر " قایم باشک" ترجیح می دهد، وگرنه عضو شریف کابینه یعنی وزیر محترم کشور که اخیرا به دلیل سینوس ناشی از چپ بینی و راست روی، در حال گاز گرفتن محمد علی انصاری، اکسپوزیسیون صورتش به راست راهنما زده و زخمی شد، نمی گفت " سران فتنه با ما قایم باشک بازی می کنند" و با همین اوضاع می دانیم که دست راست حاکمیت که انشاء الله مثل دست چپش چیز بشود، در پاسخ به درخواست رهبران جنبش سبز، اینهمه بازی در نمی آورد، توجه شما را به این نکته مهم جلب می کنیم که فضای امنیتی شدیدی بر تهران حاکم است، و از همین جا می فهمیم که اگرچه ما فکر می کردیم و فکر می کنیم که خبری نیست، ولی ظاهرا مثل اینکه خبری هست. به همین دلیل بدون اینکه خبری را تکذیب و هیچ خبر تائید شده را فراموش کنیم از امت معمولی، فعلا با شهیدپرور سابق کاری نداریم، درخواست می کنیم تا پس فردا که کار زیادی ندارند، به این سووالات جواب بدهند، بلکه رفتیم " قایم باشک" هفت سنگ هم بازی کردیم.


سووال اول: قطعنامه چهارم تصویب شد، احمدی نژاد گفت " قطعنامه برای ملت ایران پشیزی نمی ارزد." چه چیزهای دیگری از نظر این رئیس جمهور بی ارزش است؟

گزینه اول: سی میلیون نفر مردم ایران " خس و خاشاک" اند.

گزینه دوم: ............برو به ادامه مطلب


-روز پر حاشیه مجلس  1389/3/24
جلسه علنی امروز مجلس با ادعای نماینده طرفدار دولت بر  تبانی تیمهای فوتبال آمریکا وانگلیس بر سر ایران!! شروع وبا حملات لفظی به لاریجانی و مطهری ادامه یافت.....

-دانلود کلیپ " ندای سهراب  "                                                     http://

-جایگاه 144 سرعت اینترنت ایران از میان 152 کشور

در طبقه‌بندی رتبه‌بندی کشورها از نظر سرعت اینترنت خانگی که Speedtest.net در 6ماهه نخست سال 2010 از میان از میان 152 کشور بررسی شده ایران پس از کشورهایی مانند ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق، پاراگوئه و جزایر ترک و کایکاس با سرعتی برابر 0.61 مگابیت بر ثانیه در رتبه 144 قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۳۰۹۲۸
تاریخ: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۲
قیمت اینترنت نه تنها به کیفیت، سرعت و خدمات ارائه شده توسط اپراتور بستگی دارد بلکه با سطح زندگی و درآمد شهروندان کشورهای مختلف نیز مرتبط است. در گزارشی به مقایسه سرعت و قیمت با توجه به درآمد مردم در 8 کشور می‌پردازیم.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی»، امروزه اینترنت به عنوان ابزاری کارآمد و مهم در زندگی شهروندان دنیا شناخته می‌شود. به همین دلیل دولت‌ها و ارائه دهندگان اینترنت درتلاشند تا اینترنت را با بیشترین سرعت، بالاترین کیفیت، بهترین خدمات پشتبانی و کمترین قیمت به کاربران خود ارائه دهند تا راه توسعه را بر رقبای خود در بازار پهنای باند تنگ کنند.

این درحالی است که ارائه اینترنت پرسرعت در برخی کشورها می‌تواند نسبت به خدمات مشابه در سایر کشورها با قیمت بالاتری ارائه شود که در این مورد باید به سطح زندگی، میزان تورم و متوسط درآمد خانواده ها در آن کشور توجه کرد. به طوری که یک خانواده متوسط در کشوری با تورم ثابت به دلیل درآمد سالانه قابل توجه قادر به پرداخت هزینه بالای 30 دلار در ماه برای دریافت اینترنت بالای 3 مگابیت برثانیه باشد.

چند نمونه

کره جنوبی
موسسه "آکامای" (Akamai) در گزارش پایانی سال 2009 خود سرعت متوسط اینترنت در کشور کره جنوبی را 6/14 مگابیت برثانیه اعلام و کره را به عنوان کشوری که بالاترین سرعت اینترنت را به کاربران عادی عرضه می‌کند معرفی کرد.
کره‌جنوبی سریع‌ترین اینترنت خود را با قیمت 50/28 دلار در ماه ارائه می‌کند در شرایطی که برپایه گزارش اداره ملی آمار در این کشور، متوسط درآمد کره‌جنوبی برای یک خانواده کارگر با حداقل تحصیلات 27 هزار و 384 دلار است.

ژاپن
ژاپن به عنوان اولین قدرت فناوری آسیا توانست در این طبقه‌بندی با سرعت متوسط 9/7 مگابیت بر ثانیه رتبه دوم را به‌دست آورد.
بدیهی است که در کشوری چون ژاپن، اینترنت با سرعت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. برای مثال به تازگی تله کام ژاپن (NTT) سرویس ویژه‌ای را برای کاربران خانگی خود عرضه کرده است که از طریق فیبر نوری حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه را با قیمت 63 دلار در ماه عرضه می‌کند.
در شرایطی که برطبق گزارش وزارت کار ژاپن، متوسط درآمد یک خانواده در این کشور سالانه 60 هزار و 600 دلار آمریکا است.

آمریکا
در طبقه‌بندی سرعت اینترنت در سه ماهه چهارم سال 2009 آکامای، آمریکا با سرعت متوسط 9/3 مگابیت برثانیه رتبه هجدهم را به‌دست آورد.
در این کشور اینترنت با قیمت متوسط 50/45 دلار در ماه ارائه می‌شود و متوسط درآمد یک خانواده برپایه گزارش کمیته سرشماری آمریکا 45 هزار و 600 دلار در سال است.

ایتالیا
در این طبقه سرعت متوسط اینترنت 8/2 مگابیت برثانیه به ثبت رسیده است. اینترنت ADSL از طریق فیبرنوری در این کشور با قیمت متوسط 25 دلار در ماه عرضه می‌شود، درحالی که درآمد متوسط یک خانواده کارگر دارای دو فرزند در این کشور برپایه گزارش سازمان بین‌المللی همکاری‌ها و توسعه اقتصادی 36 هزار و 943 دلار در سال است.

سوئیس
این کشور با سرعت متوسط 5 مگابیت برثانیه در رتبه هشتم طبقه بندی آکامای قرار گرفت. برپایه گزارش سازمان همکاری‌ها و توسعه اقتصادی، درآمد متوسط خانواده در این کشور 64 هزار و 877 دلار در سال است.

هند
طبق این طبقه بندی سرعت متوسط اینترنت در هند 897 کیلوبیت برثانیه است. در این کشور نیز اینترنت با سرعتهای مختلفی به کاربر خانگی عرضه می شود.

جایگاه ایران
به گزاش مهر، در طبقه‌بندی رتبه‌بندی کشورها از نظر سرعت اینترنت خانگی که Speedtest.net در 6ماهه نخست سال 2010 از میان از میان 152 کشور بررسی شده ایران پس از کشورهایی مانند ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق، پاراگوئه و جزایر ترک و کایکاس با سرعتی برابر 0.61 مگابیت بر ثانیه در رتبه 144 قرار گرفته است.

هم ‌اکنون و براساس تعرفه جدید اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات، نرخ پهنای باند 64 کیلو بیت بر ثانیه مبلغ 868 هزار ریال، 128 کیلو بیت بر ثانیه یک میلیون و 736 هزار ریال، 256 کیلو بیت بر ثانیه رقم دو میلیون و 604 هزار ریال، 512 کیلو بیت بر ثانیه مبلغ 4میلیون و 340 هزار ریال، برای 1034 کیلو بیت رقم 7میلیون و 812 هزار ریال و برای 2048 کیلو بیت رقم 13 میلیون و888 هزار ریال است.
به‌طور متوسط اینترنت خانگی پرسرعت ADSL با سرعت تنها 128 کیلوبیت برثانیه با قیمت متوسط 20 هزار تومان در ماه (20 دلار در ماه) ارائه می‌شود.

این در شرایطی است که درآمد متوسط یک خانواده ایرانی بنابر اعلام بانک مرکزی 730 هزار تومان در ماه (8 میلیون و 760 هزار تومان در سال و یا 8 هزار و 463 دلار در سال) است که بر اساس همین آمار متوسط هزینه‌های ماهانه هر خانواده ایرانی حدود یک میلیون تومان در ماه اعلام شده است.

بنابراین در شرایطی که در کشورمان هر خانواده متوسط ایرانی در هر ماه با کسری بودجه بیش از 300 هزار تومان برای تامین مخارج عادی خود مواجه است و سرعت اینترنت خانگی با سرعت متوسط 61/0 مگابیت برثانیه در رتبه 144 جهانی قرار دارد بنابراین به‌نظر می‌رسد که قیمت اینترنت در ایران برپایه سرعت ارائه شده بسیار بالاتر از قیمت سرعت اینترنت در کشورهایی است که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند.


-------------------------------------

کتاب جدید "گابریل گارسیا مارکز"گابریل گارسیا مارکز نویسنده کلمبیایی برنده نوبل ادبیات آخرین تغییرات را در رمان جدیدش اعمال می‌کند.
به گزارش خبرآنلاین، ناشر این کتاب روز پنجشنبه در جریان مراسم رونمایی کتاب جدید مارکز با اعلام این خبر گفت به زودی پس از شش سال رمانی جدید از این نویسنده به بازار می‌آید.

کریستوبال پرا، مدیر انتشارات «رندوم هاوس موندادوری» گفت «برای سخنرانی نیامده‌ام» که روز جمعه در اسپانیا و آمریکای لاتین منتشر می‌شود مجموعه‌ای 22 سخنرانی مارکز در طول زندگی‌اش است. عنوان کتاب کاملا با پوچی رئالیسم جادویی همخوانی دارد که مارکز استاد بی‌بدیل آن است.»

مارکز در مراسم رونمایی کتاب حاضر نشد، اما پرا گفت: «سلامت نویسنده به خوبی سلامت شخصی 83 ساله است که در نبرد با سرطان شکست نخورده است.»

این ناشر افزود مارکز که آخرین بار دو هفته پیش در انظار عمومی در مکزیکوسیتی دیده شده بود در حال اتمام رمان جدیدش به نام «ماه اوت همدیگر را می‌بینیم» است که به زودی منتشر می‌شود.

مجموعه سخنرانی‌های مارکز اولین کتاب او از زمان «خاطره دلبرکان غمگین من» است که در سال 2004 منتشر شد.

«برای سخنرانی نیامده‌ام» با سخنرانی سال 1944 نویسنده «صد سال تنهایی» در مراسم پایان دوران دبیرستان وی آغاز و با سخنان او در آکادمی زبان اسپانیایی در اسپانیا در سال 2007 تمام می‌شود.

پرا گفت: «این مجموعه مکمل بی‌قید و شرط آثار مارکز است. او مردی است که از سخنرانی نفرت دارد، اما در اینجا با ذات واقعی و مواضع سیاسی و ادبی و همچنین نگاه او به دوستانش روبرو هستید.»

وی ادامه داد: «نویسنده «عشق سال‌های وبا» از ژانر سخنرانی به دلیل نفرت از فرمالیسم پرهیز می‌کند. اما او سال 1982 و زمان دریافت جایزه نوبل پذیرفت از این راه برای بیان دغدغه‌هایش استفاده کند.»

مارکز یک سال و نیم صرف جمع‌آوری سخنرانی‌هایش و انتخاب طرح جلد کرده است. روی جلد کتاب یک طوطی را نشان می‌دهد، زیرا این پرنده نقش مهمی در زندگی مارکز داشته است.

گارسیا در کتاب جدیدش نوشته است: «به این سخنرانی‌ها نگاه می‌کنم و متوجه تغییراتم و تلاش‌هایم به عنوان یک نویسنده می‌شوم.»

بسیاری از کتاب‌های گابریل گارسیا مارکز به فارسی منتشر شده‌اند؛ «صد سال تنهایی»، «عشق سال‌های وبا»، «ساعت شوم» و «پاییز پدرسالار» از این جمله هستند.
-----------------------------------------------------------
آیا می دانید:

اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

ـ آیا میدانید :

کمبوجیه فرزند کورش به دلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و این که فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و...

کل مصر را تصرف کرد و به دلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد .

اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان می دهد.

او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و

بی احترامی به آنان ننمود.

آیا می دانید :

داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالت های ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران را بر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه ی طرح دار با نام داریک (طلا) و سیکو (نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پول های جهان شد.

آیا میدانید :

داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سواد آموزی را اجباری و به صورت کاملاً رایگان بنیان گذاشت که

به موجب آن همه ی مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که

به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که

بعدها خط پهلوی نام گرفت.

آیا میدانید :

داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ - ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ی ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و

با الهام گرفتن از اهرام مصر، نقشه ی آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بر روی کاغذ آورد.

آیا می دانید:

کوروش کبیر، بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر زیر یوغ بردگی شاه بابل بودند، آزاد کرد.

ـ آیا می دانید:

داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاه راه بزرگ کورش را به اتمام رساند و

جاده ی سراسری آسیا را احداث کرد که

از خراسان به مغرب چین می رفت که

بعدها جاده ی ابریشم نام گرفت.

آیا می دانید:

اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا

از بزرگ ترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که

فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید.

آیا می دانید:

داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده

۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استاد کار هر ۵ روز یک بار یک سکه ی طلا (داریک) می داد و

به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آن ها

روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر می داده است و

هر ۱۰ روز یک بار استراحت داشتند.

آیا می دانید :

داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داد

که به گفته ی مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب می شد.

این در حالی است، که در همان زمان در مصر کارگران به بی گاری مشغول بودند

بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است.

آیا می دانید:

تقویم کنونی (ماه ۳۰ روز) به دستور داریوش پایه گذاری شد و

او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرد.

طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بود و

در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که

یکی از آن ها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بود.

آیا می دانید:

داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و

به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و

تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند.

آیا می دانید:

داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک

 -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف (چاپارخانه) را بنیان نهاد.

آیا می دانید:

اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.

آیا می دانید:

داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که

جزوی از امپراطوری ایران بود، سدی عظیم بر روی رود سند بنا نهاد.

آیا می دانید:

فیثاغورث به دلایل مذهبی از کشور خود گریخت و

به ایران پناه آورد

توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

در راستای اینکه مطمئنیم که وزارت کشور " گرگم به هوا" یا " لی لی " یا " جفتک چارکش" یا " هفت سنگ" یا " گوشه ای" یا " " تاپ تاپ خمیر، شیشه پر پنیر، دست کی بالا" را بر " قایم باشک" ترجیح می دهد، وگرنه عضو شریف کابینه یعنی وزیر محترم کشور که اخیرا به دلیل سینوس ناشی از چپ بینی و راست روی، در حال گاز گرفتن محمد علی انصاری، اکسپوزیسیون صورتش به راست راهنما زده و زخمی شد، نمی گفت " سران فتنه با ما قایم باشک بازی می کنند" و با همین اوضاع می دانیم که دست راست حاکمیت که انشاء الله مثل دست چپش چیز بشود، در پاسخ به درخواست رهبران جنبش سبز، اینهمه بازی در نمی آورد، توجه شما را به این نکته مهم جلب می کنیم که فضای امنیتی شدیدی بر تهران حاکم است، و از همین جا می فهمیم که اگرچه ما فکر می کردیم و فکر می کنیم که خبری نیست، ولی ظاهرا مثل اینکه خبری هست. به همین دلیل بدون اینکه خبری را تکذیب و هیچ خبر تائید شده را فراموش کنیم از امت معمولی، فعلا با شهیدپرور سابق کاری نداریم، درخواست می کنیم تا پس فردا که کار زیادی ندارند، به این سووالات جواب بدهند، بلکه رفتیم " قایم باشک" هفت سنگ هم بازی کردیم.


سووال اول: قطعنامه چهارم تصویب شد، احمدی نژاد گفت " قطعنامه برای ملت ایران پشیزی نمی ارزد." چه چیزهای دیگری از نظر این رئیس جمهور بی ارزش است؟

گزینه اول: سی میلیون نفر مردم ایران " خس و خاشاک" اند.

گزینه دوم: صد میلیادر دلار کاغذ پاره است.

گزینه سوم: قطعنامه های سازمان ملل کلا کاغذپاره است.

گزینه چهارم: اصولا جز من و آقام بقیه بی ارزش هستند.


سووال دوم: اول گروهی بخاطر دادن شعار " نه غزه نه لبنان" زندانی شدند، لبنان رای ممتنع داد. دوم سبزها به جای مرگ بر آمریکا گفتند مرگ بر روسیه، روسیه هم بیانیه تهران را رد کرد.سومی چیست؟

گزینه اول: مردم می گویند مرگ بر ترکیه، شش ماه بعد ترکیه به ایران حمله نظامی می کند.

گزینه دوم: مردم می گویند مرگ بر برزیل، دولت برزیل یک سال بعد دشمن ایران می شود.

گزینه سوم: مردم می گویند مرگ بر چاوز، دولت چاوز برکنار می شود.

گزینه چهارم: تا پول داری رفیقته، نه وقتی پولت تموم شد. 

 


سووال سوم: علی مطهری در انتشار آثار پدرش کوتاهی کرده است، سید حسن خمینی هم در خط پدر بزرگش نیست، پسر هاشمی رفسنجانی هم به پدرش و کشور خیانت کرده است، پیدا کنید کی پسر خوب باباست؟ چرا؟

گزینه اول: مجتبی جان، چون کودتا می کنه ولی شیشه همسایه رو نمی شکنه.

گزینه دوم: مجتبی جان، چون که باباش آقاست، بقیه آقاها مرحوم شدن.

گزینه سوم: مجتبی جان از همه بهتره، چون وقتی باباش می گه زیادی نخور نمی خوره.

گزینه چهارم: اصولا بچه نباید زیادی بخورد، چون برایش خوب نیست.


 

سووال چهارم: رجانیوز نوشت " یک فعال صلح یهودی در فلسطین مسلمان شد" در عوض چه اتفاقی افتاد؟

گزینه اول: سی مجتهد دست از دولت دینی برداشتند.

گزینه دوم: سیصد روحانی خلع لباس شدند.

گزینه سوم: سی هزار مسلمان دبش حکومت اسلامی را گذاشتند کنار.

گزینه چهارم: سی میلیون مسلمان گفتند اگر این مسلمونه، ما می ریم بیابون گل بچینیم.


 سووال پنجم: الهام گفت " هاشمی در مدیریت فتنه نقش ممتازی داشته است." از این جمله چه نتیجه ای می گیریم؟

گزینه اول: طرف از خودمونه.

گزینه دوم: طرف از خودشون نیست.

گزینه سوم: دیدی می گفتم، باور نمی کردید؟

گزینه چهارم: ما هم یک ساله همینو می گیم، ای قربون دهنت!


 سووال ششم: حسن عباسی دیپلمه بیکار و متخصص لاست و تجاوز گفت " موسوی، کروبی و خاتمی دیگر به سوی نظام برنمی گردند.... لطفا این جمله را کامل کنید.

گزینه اول: موسوی، کروبی و خاتمی دیگر به سوی نظام برنمی گردند.... مگر اینکه بکلی دیوانه شوند.

گزینه دوم: موسوی، کروبی و خاتمی دیگر به سوی نظام برنمی گردند.....چون محکم می خورند زمین.

گزینه سوم: موسوی، کروبی و خاتمی دیگر به سوی نظام برنمی گردند.... چون تازه به زور از آنجا آمدند بیرون.

گزینه چهارم: موسوی، کروبی و خاتمی دیگر به سوی نظام برنمی گردند.... بقیه هم می آیند دنبال شان.


 سووال هفتم: رجانیوز سووال کرد " چرا علی مطهری عامل فتنه است؟"

گزینه اول: چون پدرش یکی از تئوریسین های انقلاب بود، مثل بقیه سران فتنه.

گزینه دوم: چون پدرش دوست خمینی بود، پسر خمینی هم عامل فتنه است، این به آن در.

گزینه سوم: چون مثل روح الامینی پسرش را به آقا ترجیح نمی دهد.

گزینه چهارم: چون پسر باباش است، بابای خودش را هم از بابای بقیه بیشتر دوست دارد.


 سووال هشتم: با توجه به اینکه مدتی قبل محمدرضا کفاشیان بعد از بیست سال از زیر خاک درآمد و علی اکبر پرورش اخیرا علائم حیاتی اش کار کرد و جلال الدین فارسی بعد از بیست سال از دنده راست به دنده چپ غلطید و جعفر شجونی اخیرا نفس کشید، نتیجه می گیریم که؟

گزینه اول: روز محشر نزدیک است و مردگان زنده می شوند.

گزینه دوم: قرار است امام زمان ظهور کند، ولی علائم انحرافی می فرستد.

گزینه سوم: باید زودتر تا هستند بفرستیم تاکسیدرمی بشوند.

گزینه چهارم: این در موزه تاریخ حیات طبیعی را ببندید فرار نکنند.


 سووال نهم: دیروز صفارهرندی گفت " برخی سیاسیون عمله آمریکا شده اند." لطفا تعدادی از آنها را مثال بزنید؟

گزینه اول: هشتاد درصد نمایندگان شش دوره مجلس شورای اسلامی.

گزینه دوم: هفتاد درصد وزرای هفت دولت سی سال جمهوری اسلامی.

گزینه سوم: شصت درصد اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

گزینه چهارم: کلا هفتاد درصد سیاسیون جمهوری اسلامی از همان اول عمله آمریکا بودند، ولی تا همین دو سال قبل کسی نمی فهمید.


  سووال دهم: چرا سردار جعفری گفت " فتنه سال گذشته خطرناک تر از جنگ تحمیلی بود؟"

گزینه اول: چون عراقی ها فارسی بلد نیستند.

گزینه دوم: چون مردم ایران خانه شان تهران است و فرار می کنند می روند توی خانه.

گزینه سوم: چون اگر در جنگ شکست می خوردیم مملکت نابود می شد ولی الآن حکومت نابود می شود و این خیلی دردناک است.

گزینه چهارم: چون بچه های همان هایی که با عراقی ها می جنگیدند، با سپاه می جنگیدند.


سووال یازدهم: وزارت کشور گفت: " سران فتنه قایم باشک بازی نکنند." بازی پیشنهادی وزارت کشور چیست؟

گزینه اول: حکم، فقط آقا حق دارد حکم کند.

گزینه دوم: شطرنج، ما سرباز داریم، آنها وزیر و ولی فقیه دارند، کیش دادن زندانی دارد.

گزینه سوم: بیست و یک بازی می کنیم، ورق را محصولی می دهد.

گزینه چهارم: قایم باشک هم اشکالی ندارد، ولی با چشم بند، رهبری هم سک سک می گوید.


سووال دوازدهم: پوتین به قطعنامه علیه ایران رای داد ولی گفت " تحریم ها علیه ایران بی تاثیر است." به چنین آدمی چه می گویند؟

گزینه اول: مادر بیب

گزینه دوم: خواهر بیب

گزینه سوم: چیکار به خواهر و مادرش داری، خودش بیب

گزینه چهارم: بیب بیب، بیب بیب بیب


سووال سیزدهم: 70 نماینده مجلس ایران برای اعزام به غزه ثبت نام کردند. مرحله بعدی چیست؟

گزینه اول: خرید خانه و سفر به شهرستان برای دیدن فامیل.

گزینه دوم: از طریق پاریس به بیروت می روند و بعد از زیارت سوریه برمی گردند.

گزینه سوم: تو رو خدا زودتر برین، بلکه جنگ شد، همگی به آرزومون برسیم.

گزینه چهارم: خدایا کلیه کسانی که آرزوی شهادت دارند، به آرزوی شان برسان.جلسه علنی مجلس....

مجلس ایران امروز، روزی پرحاشیه و جنجال را سپری کرد. جلسه ی علنی امروز مجلس با نطق های جنجالی چند نماینده ی اصولگرا آن هم با موضوع جام جهانی فوتبال آغاز شد.

گزارش تیسابه لینگ را از جلسه ی امروز مجلس در ادامه بخوانید:

تبانی؛ ورزش ابزار سیاست

مهدی کوچک زاده نماینده ای بود که نطق جنجالی اش حاشیه های زیادی به همراه داشت. کوچک زاده که به عنوان نخستین ناطق پیش از دستور پشت تریبون رفته بود بدون مقدمه به بازی شب گذشته ی دو تیم آمریکا و انگلیس در رقابت های جام جهانی پرداخت و با متهم کردن این دو تیم به تبانی، نتیجه ی تساوی را قابل انتظار و طبیعی خواند. به عقیده ی کوچک زاده، دو کشور آمریکا و انگلیس که چند روز پیش از شروع مسابقات بر روی موضوع تحریم های جدید علیه ایران هم داستان شده بودند، در همان جلسه ی شورای امنیت نسبت به کسب نتیجه ی مساوی در بازی تیم های فوتبال دو کشور به توافق دست یافتند. به نظر کوچک زاده نتیجه ی مساوی، از یک سو تقسیم برابر غنایم حاصل از تحریم ایران و از سوی دیگر ترفندی برای مرعوب ساختن آنچه که وی فتنه سبز خواند، بوده است. این ادعای کوچک زاده با اعتراض چند نماینده ی اقلیت مواجه شد که موجب پاسخ پرخاش گرانه ی وی به این نمایندگان معترض شد. داد و فریاد های کوچک زاده با تذکر علی لاریجانی که پایان وقت نطق را اعلام کرده بود این بار متوجه شخص لاریجانی شد. کوچک زاده که چند بار به تذکر لاریجانی توجه نکرده بود، در نهایت خطاب به رئیس مجلس گفت: " آقای لاریجانی شما که تمام وقت مشغول سنگ اندازی جلوی پای دولت هستید، اگر هم فراغ خاطری پیدا کردید، جلوی انجام وظایف قانونی نمایندگان را می گیرید. کاش بهتر بود کمی هم وقت خودتان را به نصیحت و اصلاح آقازاده ی شهید مطهری که از اقوام و بستگان شما هستند اختصاص می دادید." علی لاریجانی نیز که سعی داشت خود را خونسرد نشان دهد در پاسخ به وی گفت: "آقای کوچک زاده اولا به شما توصیه می کنم در کار بزرگ زاده ها دخالت نکنید، ثانیا اینکه اینقدر خلط مبحث نکنید و مسائل را الکی به هم مربوط نکنید. ثالثا شما 5 دقیقه بیشتر از وقت قانونی خود صحبت کردید، لطفن تریبون را ترک کنید تا ما وارد دستور شویم." اما ساکت کردن کوچک زاده در حالی که حمید رسایی دیگر نماینده ی اصولگرا دوش به دوش او به جر و بحث با نمایندگان می پرداخت، کار آسانی نبود. کوچک زاده که از اظهارات لاریجانی برآشفته بود با صدای بلند فریاد می زد: " آقای لاریجانی از شما انتظار بصیرت داریم! گل تیم آمریکا کاملا هماهنگ شده بود، مگر ندیدید که دروازه بان انگلیس چقدر ناشیانه عمل کرد؟ آقای لاریجانی نکند شما هم بصیرت خود را لای رانت ها جا گذاشتید؟ " اما میانداری  ... که برای ادای توضیحات درباره ی مصاحبه ی اخیرش با روزنامه ی کیهان، به مجلس فراخوانده شده بود چون آبی بر آتش به این مجادلات خاتمه داد.  وی خطاب به کوچک زاده گفت: " اینطور که شما می فرمائید نیست اگر کمی صبر داشته باشید حتما خواهید دید که امروز بعدازظهر تیم الجزایر هم به خاطر اشتباه دروازه بان بازی را خواهد باخت."

فراکسیون اقلیت آغازگر جنجال دوم

اما جنجال دوم از بحث نمایندگان اقلیت شروع شد. داستان از آنجا آغاز شد که در میانه ی بحث و بررسی قانون مجازات تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی چند تن از نمایندگان فراکسیون اقلیت طی نامه ای درخواست الحاق تبصره ی جدیدی به این قانون با موضوع ممنوعیت بوق زدن در برنامه های صدا و سیما کردند. داریوش قنبری نماینده ی اصلاح طلب در توضیح این درخواست گفت: مدت یک سال است که در برنامه های مختلف صدا و سیما شاهد و شنونده ی صدای بوق های ممتدی هستیم که باعث ناراحتی روان مردم عزیز ما و از طرف دیگر ایجاد تردید و دلسردی نسبت به اجرای عدالت در نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است. مردم خواهند گفت چگونه است که تخلفی چون بوق زدن برای شهروندان جریمه ی سنگین خواهد داشت اما برای ارگان های دولتی و حکومتی هیچ گونه محدودیتی در انجام این تخلف ایجاد نشده است!؟ پسندیده است که نمایندگان ملت با الحاق تبصره ای به این قانون، دغدغه مندی خود را نبست به اجرای عادلانه ی قانون برای همه ی افراد جامعه اثبات کنند و موجبات سلب اعتماد ملت شریف ایران را راهم نکنند.

اما این پیشنهاد با فریادهای اعتراضی چند نماینده ی اصوگرا همراه شد. اصولگرایان مدعی بودند که منظور نمایندگان اقلیت توهین به مقام ولایت بوده است. چند تن از نمایندگان اصولگرا پس از صحبت های نمایندگان اصلاح طب، گرد آنان حلقه زده و شعارهایی چون "موسوی و کروبی، طلحه و زبیرند" "مرگ بر منافق"، " سبز لجن سبز لجن،پاره ات می کنیم"، " کهریزک اسلامی احیا باید گردد" !!!!!!سر دادند. گفتنی است این دقایق از جلسه ی مجلس به صورت بوق های ممتد از رادیوی جمهوری اسلامی پخش شد.!
دیدگاه ها : نظرات